Determinanty zdrowia

Determinanty zdrowia

2 lutego 2022 By kulturasport.nazwa.pl

Noworoczne postanowienia powoli gasną a ja mam nadzieję, że mój wpis zmotywuje was do dbania o zdrowie. Chciałbym przedstawić wam determinanty zdrowia przedstawione wg. Lalonde’a, dawnego ministra Kanady, który dawno temu przedstawił kategorie zdrowia.

Ja chcę dziś zwrócić szczególną uwagę na styl życia, który ma największy wpływ na nasze zdrowie.

Jest to dla nas bardzo dobra wiadomość bo są to nasze działania, które możemy kontrolować w mniejszym lub większym stopniu aby dbać o nasze zdrowie i mamy na nie realny wpływ.

Na prawidłowy styl życia składa się zbilansowana dieta

Zdrowa owsianka

regularna aktywność fizyczna

odpowiednia higiena snu

oraz dbanie o zdrowie psychiczne.

Nie wiadomo, które są najważniejsze.

Dlatego bardzo istotna jest organizacja życia codziennego, w taki sposób aby dbać o siebie w celach profilaktycznych a nie dopiero kiedy pojawi się problem. Zachęcam was do dbania o kontakty społeczne, odpowiednią higienę snu, ograniczenie stresu, zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną (Tu zapraszam na moje treningi personalne i treningu grupowe w Chorzowie:) https://www.facebook.com/hartowniafreestylepark

Kultura Sportu

Dodatkowo chciałem zwrócić uwagę, że bardzo dużo jednostek chorobowych jest od nas zależnych dlatego warto walczyć o nasze zdrowie. W dzisiejszych czasach, kiedy pandemia jest z nami już ok 2 lat dbanie o zdrowie jest jeszcze bardziej istotne.

Drodzy kulturalni atleci dzisiejszym wpisem chcę was zachęcić do prowadzenia zdrowszego stylu życia i brania swojego zdrowia we własne ręce !!!

bibliografia: dr n. o zdr. Hanna Stolińska. Zakłamane Jedzenie,