Jak dopieścić klatkę piersową? VIDEO

14 września 2017 By kulturasport.nazwa.pl

Uginanie ramion w podporze przodem (pompki) to jedno z najbardziej skutecznych ćwiczeń wykonywanych z obciążeniem własnego ciała.

Wykonując pompki nie pracuje tylko klatka piersiowa, ale również całe ciało. Bardzo ważne jest dbanie o poprawną technikę, tak aby ćwiczenie to jak najbardziej absorbowało docelową partię mięśniową, czyli mięsień piersiowy większy.

Dlaczego tak proste ćwiczenie przynosi progress?

Pushups (angielska nazwa pompek) jest bardzo niedocenianym ćwiczeniem.  Zwróćcie uwagę, iż mięśnie potrzebują okresu adaptacji abyśmy mogli w pełni wykorzystywać ich potencjał. Oznacza to, że aby odnieść oczekiwany rozwój mięśni nie potrzeba od razu wyciskać 100 kg na maszynie czy ławce. Adaptacja neurologiczna to zdolność naszego ciała do uczenia się podnoszenia obciążeń. Dzięki niej następuje coraz to większe zaangażowanie włókien mięśniowych co generuje wzrost siły. Mięsień dopiero gdy osiągnie szczyt swojej adaptacji (maksymalny potencjał w stosunku do objętości) potrzebuje rozbudowy aby umożliwić większą pracę.

Jak przełożyć wiedzę na praktykę?

Zachowaj perfekcyjną formę techniki. Kluczowe elementy techniki przy wykonywaniu ugięć ramion w podporze przodem:

– zginaj łokcie odprowadzając je w tył (blisko żeber)

– zachowaj zrotowaną miednicę, napięty brzuch i spięte pośladki

– schodź klatką jak najniżej i prostuj ramiona wypychając klatkę jak najwyżej

– dłonie ułóż na wysokości barków (trochę szerzej niż szerokość barków)

Gdy opanujesz idealną technikę i zdołasz zaangażować przy jej wykorzystaniu maksymalną liczbę włókien mięśniowych wykonaj kolejny krok. Wprowadzając zmiany w ustawieniu ramion, zakresie ruchu i intensywności zaskakujemy nasze mięśnie i stymulujemy ich dalszy rozwój.

Aby to osiągnąć podsuwam Wam gotowe rozwiązanie.

Seria pompek z wykorzystaniem piłki (obojętnie jakiej)

  1. Pompki z jedną ręką na piłce (obie ręce to samo)
  2. Pompki klasyczne
  3. Pompki z piłką pod klatką piersiową
  4. Pompki z kolan (na koniec serii aby wydobyć z siebie V-MAXA)

Wykonując serie możesz zacząć od większej lub mniejszej ilości powtórzeń w każdym z ćwiczeń. Na kolejnym treningu zwiększaj liczbę powtórzeń. Progress gwarantowany!

Jeśli chcecie więcej sposobów na dopieszczenie swojej klatki piersiowej piszczcie w komentarzach pod filmem na FB> Mam jeszcze parę asów w rękawie 😉


Kultura Sportu

Trener Personalny Piotrek Jańczyk Katowice

Mięśnie brzucha. Nie tylko krata się liczy!

3 powody, przez które Twoja waga ciągle stoi w miejscu